már.
26

Nincs bajnokavatás a férfi röplabdázóknál

Írta: s

pu kvar leadSzépített a címvédő Kaposvár a férfi röplabda NB I fináléjában, mivel a döntő harmadik felvonásán 3-1-re legyőzte az első bajnoki címére hajtó Pénzügyőrt ma délután.

A Budapesten rendezett második mérkőzésen magabiztosan győzött a Pénzügyőr csapata, ennek ellenére Weczera Csaba edző óvatosan fogalmazott a harmadik mérkőzésről. Azt mondta természetesen, szeretnék a harmadik meccsen, idegenben megszerezni a bajnoki címet, de a Kaposvár mindenre képes...

A címvédő kaposváriak csapatkapitánya, Dávid Zoltán pedig úgy vélekedett, hogy csapatával az eddigi döntőkön, függetlenül a bajnoki címtől, olyan még nem történt, hogy legalább egy meccset ne nyert volna meg. Most sem lesz ez másként...

FINO Kaposvár SE-Pénzügyőr SE 3-1 (17, -23, 22, 20)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Pénzügyőr javára.

Dávid Zoltán jólata bejött a döntő harmadik mérközésén. A házigazdák magabiztosan kezdték a találkozót, s végig irányítva nyerték meg az első szettet. A második játszmában már fej fej mellett haladtak az együttesek, s a hajrá a Pénzügyőrnek jött ki jobban. A fővárosi gárda a harmadik szettben már öt ponttal is vezetett, ám a Kaposvár fordítani tudott. A negyedik játszmában gyorsan ellépett a somogyi csapat, s csak néhány ponttal a befejezés előtt inogott meg egy pillanatra, de sikerét nem fenyegette veszély.
    A negyedik mérkőzést szerdán rendezik Budapesten, a Kőér utcai sportcsarnokban.

MTI; fotó: 10kerkult.hu/archív