2025
ápr.
10

Mik az életbiztosítás feltételei? Így érdemes készülnöd!

Írta: szerk

4th nyitoEgy kockázatviselési szolgáltatás megléte nagyon fontos védőhálót jelent, ám mielőtt még döntenél, fontos megismerned, mik is az életbiztosítás feltételei és melyik konstrukció mellett érdemes letenni a voksod. Ilyenek a pnzügyek, az életbiztosítások, azok különféle variációi, a nyugdíjhasznosítás lehetősége, de nem maradhat ki a saját biztosításod vagy a családtagjaid biztosítása.

 

 

Pénzügyeid tudatos megtervezésekor elengedhetetlen kellő hangsúlyt fektetned arra a kérdésre, mi lesz szeretteiddel, ha veled esetleg hirtelen történik valami. Különösképp kardinális ez olyankor, amikor bevételeidtől mások is függnek, például kisgyermeket nevelsz, vagy idős szüleidet támogatod rendszeresen. A Grantis életbiztosítás szakértői arra is felhívják a figyelmet, hogy ez az eszköz egyben megtakarítási célra is kiválóan alkalmazható, ezért nagyon alaposan meg kell fontolnod, melyik módozat mellett határozol. Szerencsére pár, igen lényeges szempont mérlegelésével könnyedén megtalálhatod a számodra legoptimálisabb megoldást.

 

Az életbiztosítások fajtái

 

   Ezek az eszközök szerkezetüket tekintve két nagy csoportba sorolhatók. Az úgynevezett kockázati variáns az, amire a legtöbben gondolnak, amikor az életbiztosítás szót hallják. Felépítése rendkívül egyszerű, hiszen adott havidíjért cserébe garantál egy térítési összeget, ha meghatározott káresemény történik - ez jellemzően haláleset, illetve bizonyos fokú rokkantság -. Ebből következik, hogy amennyiben a szerződési időn belül ez nem következik be, úgy a szolgáltatás lejáratkor kifizetés nélkül megszűnik. 

 

   Ugyanakkor arra is van lehetőséged, hogy egyben megtakarítási eszközként is alkalmazd a konstrukciót. Ilyenkor két opció áll a rendelkezésedre. A vegyes életbiztosítás, ami garantált mértékű kamatot fizet, illetve a változó hozamú alternatíva, melyet befektetési egységekhez kötött életbiztosításnak neveznek. A legfőbb különbséget a kockázat mértéke jelenti, emellett természetesen azt is mérlegelned kell, kívánsz-e te magad foglalkozni a pénzügyi döntések meghozatalával, vagy inkább profikra bíznád ezt a kérdést. Itt érdemes mérlegelned a nyugdíjbiztosítás lehetőségét is.  

 

4th szozegkoze

    

   Ugyancsak kardinális kérdés, hogy kizárólag saját magadat szeretnéd-e biztosítani, vagy családtagjaidat is bevonnád. Utóbbi esetben a családi, csoportos életbiztosítás lehet a legoptimálisabb, hiszen ezeknél jellemzően alacsonyabb díjakkal kell számolnod. Jól látszik tehát, hogy számos tényező együttes vizsgálata szükséges ahhoz, hogy a legmegfelelőbb megoldás mellett határozhass. Laikusként ez olykor nem is olyan egyszerű feladat, így feltétlenül célszerű lehet kikérni egy független pénzügyi tanácsadó segítségét. Így eljárva biztos lehetsz benne, hogy olyan döntést hozol majd, ami hosszú távon is megfelelő nyugalmat biztosít az egész családodnak.

 

Mik az életbiztosítás feltételei?

 

   A tanácsadásokon az egyik leggyakrabban felmerülő kérdés, hogy milyen feltételekkel köthető meg egy csomag, illetve mitől függ pontosan, mennyit is kell majd fizetnünk. Nos, az életbiztosítás költségeit sok minden befolyásolja, hiszen egyáltalán nem mindegy a korunk, az aktuális egészségi állapotunk, és persze a kórtörténet is nagyon sokat nyom a latban. Kevesen gondolják, de meghatározó az is, milyen munkakörben dolgozunk, hiszen a plusz kockázat a díjtételekben is jelentkezni fog. 

   Azt is érdemes szem előtt tartani, miszerint a csoportos alternatívák akár jóval olcsóbbak is lehetnek. Feltétlenül járnunk utána, munkahelyünkön elérhető-e céges életbiztosítás. Itt a feltételek is jóval megengedőbbek, lévén nagy a biztosítottak köre és így oszlik a kockázat.

   Végül, de nem utolsó sorban, tartsd szem előtt, hogy egy ilyen kockázatviselési szolgáltatásnál a lényeg, hogy valódi segítséget jelentsen a bajban. Ezért ne a költségek alapján dönts, hanem azt vedd figyelembe, mekkora biztosítási összeg az, ami kellő védőhálót nyújt szeretteidnek.