Diákolimpiai versenyek díjátadója
A 2010/2011-es tanév diákolimpia eredményességi sportversenyének eredményhirdetését a Magyar Gyula Kertészeti Szakközépiskola és Szakiskolában rendezték szeptember 16-án. A diák sportegyesületek általános és középiskolás kategóriában lettek díjazva. Külön érdekessége ennek a díjátadónak, hogy nemcsak a versenyzők, de a legeredményesebb szervező egyeületek is elismerést kapnak.
A Magyar Gyula Kertészeti Szakközépiskolába belépni minden ünnepség nélkül is nagyon jó érzés. Stílszerű a nagy műgonddal kialakított és szépen ápolt park vezeti körbe a tekintetet az épület előtt, ám az igazi meglepetés akkor éri az itt először járót, ha a tágas, világos aulából nyíló belső kertet meglátja. Kis tó a jobb oldalon, a környezettel harmonizáló növényzet, padok…
Nos, a kerületi diákolimpiákon, sportrendezvényeken résztvevő egyesületek diáksportolói a belső udvaron gyülekeztek az eredményhirdetésre, a kupák átadására várakozva. Nagy István, a Sportiroda vezetője jelszavára megkezdődött a bevonulás, mindenki elfoglalta a kijelölt helyét. Némi várakozás után megérkeztek a díjátadók is: dr. Szabó Krisztián, Kőbánya jegyzője, Révész Máriusz, országgyűlési és önkormányzati képviselő, a Kulturális, Oktatási és Sport Bizottság elnöke, György Réka, a KSC úszója, ifjúsági EB-bronzérmes, Bernek Péter, a KSC úszója, a tavaly első ízben megrendezett ifjúsági olimpia úszóbajnoka, Cseh László, a KSC úszója, háromszoros olimpia ezüstérmes, Universiade győztes, Kőbánya díszpolgára, Mohamed Aida, a Törekvés SE olimpiai negyedik helyezett vívója és Beliczay Sándor vívó mesteredző.
Az üdvözlések és bemutatások után Nagyné Kaplonyi Andrea igazgatóhelyettes mondott rövid köszöntőt. Kiemelte, hogy az iskola immár harmadik alkalommal rendezi meg a diákolimpiai tanévnyitót és díjátadót. „Az idei ünnepség különösen érdekes, hiszen sokan a szomszédban zajló Nagy Sportágválasztóról érkeztetek, s ez mindenképpen a sport iránti elkötelezettségeteket jelzi!” – mondta a diákoknak.
A köszöntő után két parádés RSG gyakorlatot láthattak a jelenlévők; egyet a gyermek, egyet a serdülő kategóriából. Az iskola három diákja pedig a sportról szóló verseket mondott. A szereplőket jutalmazó, megérdemelt vastaps után újra Nagy László lépett a mikrofonhoz, s a színpadra hívta a díjátadókat, majd kezdetét vette az eredményhirdetés. Hadd szorítkozzunk itt csak a győztesekre, nem kisebbítve ezzel a többi dobogós érdemeit!
A 2010/2011-es tanév diákolimpia eredményességi sportversenyének eredményhirdetése következik – jelentette be Nagy István.
Atlétikában első helyezett a Szent László DSE csapata.
A torna sportág összetett első helyezettje szintén a Szent László DSE csapata.
Úszásban az összetett első helyezett a Montensí DSE csapata A labdajátékok összetett versenyében holtverseny alakult ki az első helyen a Szent László DSE, a Montensí DSE és a Túri DSE csapatai között. Mindhárman megkapták a győztesnek járó kupát!
Az alapsportágak összetett versenyében, az általános iskolás korcsoportban III. helyezett a Túri DSE, II. helyezett a Montensí DSE és a győztes a Szent László DSE csapata.
Az összetett sportversenyben – ahol az is számít, hogy melyik iskola milyen létszámmal vesz részt – a győztes a Kertvárosi ISK lett.
A rendezésben kiemelkedő teljesítménnyel első lett az Újhegy-Sibrik DSE csapata.
A középiskolák labdajáték összetett versenyében a bajnok a Szent László Gimnázium csapata.
Az egyéni és csapatversenyek összetett győztese a Pataky István Híradástechnikai SZKI
Az összetett pontversenyben III. helyezett: Giorgo Perlaska SZKI, II. helyezett: Zrínyi Miklós Gimnázium, végül a kategória győztese a Szent László Gimnázium csapata.
A legtöbb versenyt rendezett csapatkategóriában a győztes a Zrínyi Miklós Gimnázium.
A kupák és virágcsokrok átadása után Nagy István Révész Máriuszt kérte fel a zárszóra. „Mindenek előtt azoknak a potenciális olimpiai bajnokoknak szeretnék köszönetet mondani, aki itt vannak közöttünk, s díjakat adtak át. Ha jövőre bekapcsoljuk a televíziót, mindannyiuknak szurkolhatunk majd az olimpiai érmekért! Köszönjük, hogy elfogadták a meghívásunkat, tudva azt, hogy az úszók a délutáni edzést hagyták ki, Aida és Sanyi bácsi pedig egyenesen a tatai edzőtáborból érkeztek, s azonnal mennek is vissza a felkészülésre.” A következőkben egy rövid történeti áttekintést kaptak a résztvevők. Az önkormányzat már az 1990-es évek elején elhatározta, hogy egy olyan versenyrendszert épít ki a kerületben, amelynek Budapesten nincs párja. Ebben oroszlánrésze volt György Istvánnak, akkor még testnevelő tanár, később a kerület polgármestere. A rendszer lényege, hogy a részvételhez eredményességi támogatás járul. Az iskolák a sportra fordítható források egy részét azon versenyek után kapják, amelyeken a diákjai több-kevesebb sikerrel részt vesznek. „És, ha most szétnézünk a fővárosban, minden kerület irigykedve figyel minket, mert egyikben sincs ilyen rendszer, ezzel együtt egyikben sincs annyi sportverseny egy évben, mint itt, Kőbányán! Külön érdekessége a rendszerünknek, hogy nemcsak a saját, de a fővárosi fenntartású középiskoláknak is megszervezzük ezt a sorozatot. Köszönet illeti a szervezőket, s kívánok az idei tanévben is jó versenyeket, kiváló sporteredményeket!” – értékelte és zárta be Révész Máriusz a díjátadót.