júl.
26

Telegdi Ádám: vb 7. hely

Írta: szerk

Telegdy Adam 1 7 960pxA Kvangdzsuban zajló úszó világbajnokságon – versenyt kommentáló riporterek szerint – Telegdit, a Kőbányai SC versenyzőjét, nem várták döntőbe 200 m háton. Ezzel szemben…

Telegdi a hetedik sávban úszott, s eredménye, élete első világbajnokságán, a 7. helyre volt elég. A versenyt követő villáminterjúban azt mondta, hogy „most értem meg fejben arra, hogy eljussak a döntőig.”

telegdi„Az első 50 méter után a negyedik helyen fordult a két nagy esélyes, Jevgenyij Rilov és Ryan Murphy, valamint a japán Irie Rioszuke mögött. Fél távnál a hetedik volt, ezt a pozíciót tartotta 150-nél is. Végül 1:56.86-tal a hetedik helyen ért célba

Az aranyérmet Rilov szerezte meg Murphy és Luke Greenbank előtt.” – adta hírül a nemzetisport.hu

Telegdi Ádám helyezése mindenképpen siker, hiszen a 2017-es budapesti vizes vb-n a 9. helyen végzett. Gratulálunk a KSC úszójának.

fotó: Derencsényi István/nemzetisport.hu (címkép);